Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zakłócali porządek, odpowiedzą przed sądem

Zakłócali porządek, odpowiedzą przed sądemDwaj mężczyźni zakłócali porządek przy jednym z bloków na Przymorzu. W czasie interwencji strażników byli agresywni i wulgarni. Jeden z nich uderzył funkcjonariusza. Skuty kajdankami trafił na komisariat policji. Za popełnione wykroczenia mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Niedziela, 21 sierpnia. Około godziny 9:00 patrol z Referatu I został wysłany na ulicę Piastowską, gdzie obok budynku mieszkalnego dwaj mężczyźni mieli zakłócać porządek i spokój. Po przyjeździe we wskazane miejsce strażnicy rzeczywiście natknęli się na dwóch panów. Jeden z nich wyprowadzał właśnie psa bez smyczy i kagańca, natomiast drugi popijał piwo.

Mundurowi poprosili mężczyzn o okazanie dokumentów. Ten, który pił alkohol zareagował bardzo agresywnie. Zaczął obrażać funkcjonariuszy, używał wulgarnych słów. Kategorycznie odmówił wylegitymowania się. Drugi z panów był spokojniejszy, sięgnął po dowód osobisty. Chwilę później także pierwszy mężczyzna pokazał dokument.

Strażnik, który notował dane poczuł w pewnym momencie silne uderzenie pięścią w plecy. Reakcja mundurowych była błyskawiczna. Krewki 34-latek został natychmiast zakuty w kajdanki. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna trafił na komisariat. Tam okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

Za spożywanie napojów procentowych w miejscu objętym zakazem oraz za używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym na 34-latka nałożone zostały dwa mandaty w wysokości stu złotych każdy. Mężczyzna odmówił jednak ich przyjęcia. Zignorował też wezwanie do stawienia się na przesłuchanie w siedzibie Referatu I. Dlatego też sporządzony został wniosek do Sądu Rejonowego w Gdańsku o ukaranie.

Przed obliczem Temidy stanie też drugi z mężczyzn, który odpowie za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.