Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Zagrożenie wyeliminowane

Zagrożenie wyeliminowaneUszkodzona i zapadnięta studzienka telekomunikacyjna zagrażała bezpieczeństwu na jednym ze skrzyżowań we Wrzeszczu Dolnym. Dzięki zgłoszeniu na numer 986 oraz błyskawicznej interwencji strażników, sytuacja szybko wróciła do normy. Do chwili wymiany uszkodzonej pokrywy mundurowi zabezpieczali miejsce awarii, tak by nikomu nic złego się nie stało.

Czwartek, 10 sierpnia. Kilka minut po godzinie 15:00 na alarmowy numer 986 wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie skrzyżowania alei Hallera z ulicą Chrobrego uszkodzona studzienka stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Na miejsce natychmiast ruszył patrol z Referatu III.

Zagrożenie wyeliminowaneStwierdziliśmy, że na jednym z pasów ruchu pokrywa studzienki telekomunikacyjnej została kompletnie zniszczona. Była rozkruszona i zapadnięta, przez co powstało znaczne obniżenie w jezdni. Przejeżdżające auta były narażone na uszkodzenie zawieszenia – mówi młodszy inspektor Maciej Skwiot.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, strażnicy natychmiast zablokowali jeden pas jezdni i za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali na miejsce ekipę naprawczą właściciela studzienki.

Około godziny 16:00 uszkodzoną pokrywę zastąpiła nowa. Na skrzyżowaniu przywrócony został normalny ruch.