Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zagraniczny turysta w potrzebie

Uciekł mamie, spotkał strażnikówNieszczęścia chodzą parami. Przekonał się o tym pewien Norweg, który próbował wypłacić pieniądze z bankomatu. Pierwsza karta utknęła w urządzeniu. Druga nieforunnie wpadła do studzienki burzowej. Mężczyzna został bez pieniędzy. Załamany całą sytuacją poprosił o pomoc przechodzący obok patrol straży miejskiej.

Poniedziałek, 30 lipca. Zegar pokazywał godzinę 13.00. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki patrolowali Długie Pobrzeże. W pewnej chwili podbiegł do nich starszy mężczyzna. Był bardzo roztrzęsiony. Do Gdańska przyjechał z Norwegii. Spokojny wypoczynek przerwał mu bardzo pechowy incydent.

W języku angielskim wyjaśnił nam, że bankomat wciągnął jego kartę płatniczą. Gdy chciał użyć drugiej, ta wpadła do studzienki burzowej. Poprosił nas o pomoc, ponieważ nie miał przy sobie żadnych pieniędzy – opowiada starszy specjalista Szymon Majchrzak.

Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu komórkowego. Mundurowi skontaktowali się więc z operatorem bankomatu i w imieniu Norwega złożyli reklamację w celu odzyskania utraconej karty.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania na miejsce zostali również wezwani przedstawiciele Gdańskich Wód. Pracownicy weszli do studzienki, by znaleźć zgubę turysty. Po krótkich poszukiwaniach wyszli na powierzchnię z kartą oraz kiloma innymi przedmiotami zgubionymi przez przechodniów.

Po odzyskaniu karty turysta był wyraźnie uradowany. Dziękował nam i podkreślał, że uratowaliśmy jego wakacje – dodaje Szymon Majchrzak.