Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Żabianka pod lupą strażników
Autor: Robert Kacprzak
Funkcjonariusze sprawdzali identyfikatory przy ulicy Subisława 23. Obowiązuje tam znak B-1 (zakaz ruchu). Przez dwa dni strażnicy skontrolowali ponad 120 pojazdów. Działania to efekt licznych zgłoszeń od mieszkańców.
Kontrola identyfikatorow ul Subislawa 23 foto 1

Strażnicy przeprowadzili kontrole we wczesnych godzinach porannych 13 i 14 stycznia. W ciągu dwóch dni sprawdzili 128 pojazdów. Na kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli 18 mandatów i udzielili 11 pouczeń.

Wzmożone kontrole były efektem dużej ilości zgłoszeń napływających od mieszkańców. Zdecydowaliśmy się na poranne działania, gdyż popołudniowe nie przynosiły oczekiwanych efektów. Wczesnym rankiem mogliśmy prowadzić dynamiczne kontrole kierowców wyjeżdżających do pracy, na miejscu egzekwować przestrzeganie przepisów i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy nie posiadali odpowiednich identyfikatorów - mówi zastępca kierownika Damian Lellek z Referatu I.

Problem dotyczy drogi prowadzącej do budynku przy ul. Subisława 23 na Żabiance. Przy wjeździe ustawiony jest znak B-1 (zakaz ruchu) z tabliczką „Nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów S.M. Żabianka, służb komunalnych, taxi, jednośladów”. Niestety wielu kierowców ignoruje zakaz. Ci, którzy łamią przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami. Za niezastosowanie się do znaku B-1 grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.

Warto też dodać, że niebawem podobna akcja zostanie przeprowadzona przy ulicy Kołobrzeskiej 31.