Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Za posiadanie „cukierków” może trafić do więzienia

Autor: Andrzej Hinz
Operator monitoringu zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Podejrzewał, że może on mieć przy sobie środki odurzające. O swoim spostrzeżeniu powiadomił policję. Szybko okazało się, że przeczucie go nie myliło.
cukierki na wadze
zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Poniedziałek, 7 listopada. Pracownik straży miejskiej z Referatu Monitoringu obserwował śródmieście Gdańska. Kwadrans przed godziną 20:00, gdy skierował kamerę na ulicę Wały Jagiellońskie, zwrócił uwagę na jednego z przechodniów. Mężczyzna stał na chodniku i co kilka chwil chował się za rogiem pobliskiego budynku. Gdy wracał, wycierał sobie nos.

Nasz pracownik podejrzewał, że może on posiadać przy sobie narkotyki. O swoim spostrzeżeniu powiadomił oficera dyżurnego Komisariatu II Policji. Podał dokładną lokalizację i rysopis mężczyzny. Kilka minut później podejrzany był już w rękach funkcjonariuszy. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy 43-latku kilka gramów narkotyków. Nielegalne środki były zawinięte w papierki po cukierkach.

Jak informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu. Ekspertyza wykazała, że dostarczone do badań narkotyki to amfetamina. 43-latek usłyszał wczoraj zarzut posiadania środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia.