Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Za nami kolejne działania drogowe

Autor: Andrzej Hinz
Ponad 30 interwencji i 21 założonych blokad. Tym razem kontrole objęły ulice w dzielnicach Piecki-Migowo i Chełm. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na samochody, których kierowcy nie dostosowali się do obowiązującego oznakowania. W kilku przypadkach funkcjonariusze sięgnęli po bloczki mandatowe.
ulica Matuszewskiego parking zaparkowane samochody znak drogowy zakaz ruchu nie dotyczy posiadaczy idnetyfikatórów LWSM Morena bloki drzewa

Działania drogowe odbyły się w środę, 23 września. Pod lupą mundurowych znalazły się ulice: Rakoczego 19, Chałubińskiego 12 i 19, Arctowskiego 2A-3 oraz ulica Matuszewskiego 13A-15A. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi, czy osoby korzystające z osiedlowych parkingów posiadają wymagane identyfikatory. W sumie przeprowadzili 34 interwencje.

Nasze działania to efekt licznych zgłoszeń, które otrzymujemy od mieszkańców. Pomimo czytelnego oznakowania nadal nagminne jest parkowanie w wyznaczonych strefach bez wymaganego identyfikatora. Kierowcy rzadko zwracają uwagę na obowiązujące znaki drogowe. W ten sposób narażają się na przykre konsekwencje – mówi Irmina Młodawska, kierownik Referatu V.

Na sprawców wykroczeń strażnicy miejscy nałożyli 12 mandatów karnych, 16 kierowców pouczyli. Mundurowi wystawili też 6 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). Na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów założyli 21 blokad.

ulica Rakoczego 19 bloki i lokale usługowe zaparkowane samochody znaki drogowe strefa zamieszkania koniec strefy koniec Parkingu trawnik

Przypominamy, że za niezastosowanie się do znaku B-1 „Zakaz ruchu” grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych. Za parkowanie niezgodnie z przepisami w strefie zamieszkania kierujący może otrzymać mandat wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny.