Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Piłkarskie święto w Gdańsku

Autor: Andrzej Hinz
Za nami mecz finałowy Ligi Europy. Spotkanie odbyło się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia czuwało prawie 1700 pracowników różnych służb i wolontariuszy. Wśród nich byli również strażnicy miejscy.
motorówka straży miejskiej Wyspa Spichrzów Marina.JPG

We wtorek 26 maja na gdańskim stadionie w Letnicy odbył się finałowy mecz Ligi Europy. W starciu zmierzyły się drużyny Villareal i Manchester United. Na to wyjątkowe wydarzenie do Gdańska zjechali kibice obu drużyn. Większość z nich przyleciała na mecz rano w dniu finału. Przed meczem, który rozpoczął się o godzinie 21:00, mieli czas na zwiedzenie miasta.

Nad bezpieczeństwem gości i mieszkańców czuwały służby mundurowe, ratownicy i wolontariusze. W pilnowaniu porządku brali również udział strażnicy miejscy. Funkcjonariusze zabezpieczali teren wokół Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk i newralgiczne miejsca w centrum Gdańska. Dodatkowo patrol wodny kontrolował Motławę w rejonie ulic Szafarnia i Długie Pobrzeże.

radiowóz stadion kibice

Liga Europy UEFA to międzynarodowy klubowy turniej piłki nożnej organizowany przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskich. W meczach biorą udział zespoły, które zajmują czołowe lokaty w narodowych rozgrywkach najwyższego szczebla, z wyłączeniem drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów. Gdańsk jest drugim polskim miastem, które zostało gospodarzem meczu finałowego Ligi Europy. W 2015 roku finał turnieju odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej o wydarzeniu na stronie www.gdansk.pl