Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Za kierownicą bez uprawnień

Brak identyfikatora nie przeszkadzał młodemu gdańszczaninowi poruszać się samochodem po Starym Mieście. Podczas kontroli strażnicy odkryli, że nie ma również prawa jazdy. Sprawa miała swój finał na Komisariacie Policji.

Poniedziałek, 29 maja. Funkcjonariusze Referatu Interwencyjnego patrolowali rejon Śródmieścia. Około godziny 13.40 zauważyli, że na ulicę Pocztową, znajdującą się w Strefie Ograniczonej Dostępności (SOD) wjeżdża samochód. Ponieważ obowiązuje tam zakaz ruchu w obu kierunkach, strażnicy podjęli interwencję.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że kierujący nie posiada identyfikatora, który zwalnia z obowiązku stosowania się do zakazu ruchu w obu kierunkach. Niestety nie miał przy sobie również prawa jazdy. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania, mundurowi poprosili o wezwanie Policji, aby zweryfikować uprawnienia kontrolowanego kierowcy. Funkcjonariusz Policji szybko ustalił, że mężczyźnie uprawnienia cofnięto.

Jak poinformowała mł. asp. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, 30-latek z Gdańska został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Trwają obecnie wobec niego dalsze czynności. Za kierowanie samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi kara do nawet dwóch lat pozbawienia wolności.