Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Z wizytą u rajców

Każdy mógł poczuć się jak radnyZwiedzanie niedostępnych na co dzień sal Nowego Ratusza oraz rozmowy z radnymi. Za nami 14. Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Jego uczestnicy mogli liczyć na wiele atrakcji. Na dziedzińcu siedziby rajców przez cztery godziny odbywały się pokazy, występy i prezentacje. Okazji do świetnej zabawy nie brakowało.

W sobotę 10 września przed Nowym Ratuszem stanęło między innymi stanowisko informacyjno-edukacyjne strażników miejskich. Na najmłodszych czekały tam konkursy i zabawy. Można było kolorować, rysować lub odpowiadać na pytania związane z bezpieczeństwem, a w nagrodę dostać odblask albo inny drobny upominek.

[gallery link="file" ids="18223,18224,18225"]

Radość na twarzach dzieci wywoływał Lew Leoś. Nasza maskotka zabawiała najmłodszych i chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Z kolei strażnicy w strojach z XVII wieku pilnowali porządku i dbali o spokojny przebieg imprezy. Zainteresowanym przybliżali historię swojego umundurowania i odpowiadali na pytania.

[gallery link="file" ids="18226,18227,18228"]

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska były też: występy artystyczne dzieci z Pałacu Młodzieży, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami, gra miejska „Rada Miasta bez tajemnic” oraz stanowiska do poławiania bursztynu. Na dziedzińcu Nowego Ratusza grała orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Swoje umundurowanie i służbowy sprzęt prezentowały: Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna.

Przeczytaj relację z Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska na gdansk.pl