Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Z tarapatów wyciągnęli go strażnicy

Z tarapatów wyciągnęli go strażnicyPies uwięziony w rowie melioracyjnym zwrócił uwagę pewnego przechodnia. Mężczyzna zadzwonił na alarmowy numer 986 i poprosił o pomoc. Strażnicy wydostali wycieńczonego zwierzaka z pułapki. Udało się też odnaleźć jego właściciela.

Sobota, 28 lipca. Funkcjonariusze z Referatu V patrolowali swój rejon służbowy. Kilka minut przed godziną 10.00 otrzymali ze Stanowiska Kierowania zgłoszenie o psie uwięzionym w rowie melioracyjnym przy ulicy Skiby. Natychmiast pojechali to sprawdzić.

Zgłaszający wskazał, w którym miejscu jest zwierzę. Pies wyglądał na wyczerpanego i przemoczonego. Nie miał siły wydostać się po stromej ścianie wykopu. Z trudem udało nam się go uwolnić. Był bardzo osłabiony. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy pracownika schroniska „Promyk” – mówi młodszy strażnik Natalia Strojna. Kilka minut później przypadkowy przechodzień rozpoznał znalezionego przez nas psa. Powiedział, że należy do jego kolegi i po chwili przyprowadził właściciela czworonoga. Mężczyzna tłumaczył, że pies uciekł mu wczoraj wieczorem. Bardzo się ucieszył, że go znaleźliśmy – dodała.

Mundurowi przypomnieli właścicielowi psa o jego obowiązkach. Za brak nadzoru nad zwierzęciem mężczyzna został pouczony.