Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Z meleksa na komisariat

Łamał zakaz za zakazemPatrol policji i straży miejskiej zatrzymał kierowcę meleksa. Powód: mężczyzna sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jest osobą poszukiwaną.

Sobota, 8 lipca. Wspólny patrol straży miejskiej i policji jechał ulicą Wiosny Ludów. W pewnym momencie uwagę funkcjonariuszy zwrócił przejeżdżający obok meleks. Wygląd jego kierowcy sugerował, że jest nietrzeźwy albo bardzo zmęczony. W obu tych przypadkach mógł być zagrożeniem dla osób, które z nim jechały. Mundurowi od razu zatrzymali pojazd.

Kierowcy meleksa zaszkodziło słońce i przepracowanie, a nie alkohol. Mężczyzna był trzeźwy. Podczas legitymowania okazało się jednak, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze zabrali go więc na Komisariat Policji II.

Jak poinformowała młodszy aspirant Lucyna Rekowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, na miejscu w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że 43-latek jest poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Po czynnościach został zwolniony.