Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

XVII Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Autor: Robert Kacprzak
W minioną sobotę tłumy gości pojawiły się u gdańskich rajców. Każdy kto przyszedł 28 maja do Nowego Ratusza mógł porozmawiać z radnymi oraz zwiedzić niedostępne na co dzień sale. Przed budynkiem na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji i świetna zabawa.
SM Gdansk rada miasta 2022 P1150421.JPG

W tym dniu można było też odwiedzić stanowisko informacyjno-edukacyjne gdańskich strażników miejskich. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych konkursy i zabawy. Na gości czekały quizy związane z bezpieczeństwem, ekologiczne eksperymenty oraz ozdoby zrobione z odpadów. Znalazły się też drobne upominki.

SM Gdansk rada miasta 2022 P1150514.JPG

Uśmiechy na twarzach najmłodszych wywoływał Lew Leoś. Nasza maskotka chętnie pozowała do wspólnych zdjęć oraz rozdawała słodkie upominki. Nad spokojnym przebiegiem imprezy czuwali strażnicy miejscy w strojach historycznych z XVII wieku. Chętnie odpowiadali na pytania ciekawskich, a także opowiadali o elementach umundurowania. Swój radiowóz specjalistyczny "mobilne laboratorium" prezentowali funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego.

Tłumy na Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska na gdansk.pl

SM Gdansk rada miasta 2022 P1150542.JPG

W ramach XVII Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska wśród atrakcji dla odwiedzających były między innymi: występy artystyczne przygotowane przez Pałac Młodzieży i Hevelianum oraz Gdański Archipelag Kultury, warsztaty plastyczne, stanowiska promujące ekologię, gry i konkursy z nagrodami oraz fotobudka. Na scenie występowała też Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Swoje umundurowanie i służbowy sprzęt zaprezentowały: Policja, Straż Graniczna i Straż Pożarna. Na najmłodszych czekała wata cukrowa i popcorn.