Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

XIV Gwiazdka Oruńska

Straż Miejska w Gdańsku wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Orunia i Radą Osiedla zapraszają mieszkańców Oruni na coroczny festyn z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Impreza obędzie się 14 grudnia i składać się będzie z dwóch części. Pierwsza część imprezy rozpocznie się o godz.15.00 w "Dworku Artura" Gdańskiego Archipelagu Kultury na ul. Dworcowej 9 i dedykowana jest najmłodszym mieszkańcom dzielnicy. Program artystyczny zabawy choinkowej dla dzieci obejmować będzie gry, zabawy i konkursy. Ponadto spodziewać się można wizyty lwa Leosia - maskotki Straży Miejskiej w Gdańsku. Przemarsz z lampionami na ul. Gościnną otworzy drugą część festynu, na której organizatorzy planują uroczyste rozświetlenie 10-metrowej choinki, koncert kolęd i kiermasz świąteczny. Na zakończenie o godz. 19.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który rok temu zachwycił wszystkich uczestników festynu.

W związku z imprezą informujemy, że 14 grudnia od godz. 16:45 do godz.19.00 ul. Gościnna zostanie wyłączona z ruchu. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwać będą patrole Straży Miejskiej w Gdańsku.

Fotorelacja

[gallery include="6757" link="file" columns="1"]