Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wyspa Sobieszewska: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami

Wyspa Sobieszewska: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiSprawy mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej były tematem 59. spotkania z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”. Na debatę z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza przyszło około 130 osób. Spotkanie odbyło się w środę 30 marca w budynku Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego nr 1 przy ulicy Tęczowej 6.

Do dyspozycji mieszkańców byli jak zawsze zastępcy prezydenta, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Gdańska oraz przedstawiciele jednostek miejskich i organizacji pozarządowych. Swoją reprezentację miała też oczywiście straż miejska. Mundurowi słuchali uwag, sugestii oraz skarg dotyczących problemów porządkowych.

Wyspa Sobieszewska: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiMieszkańcy między innymi utyskiwali na osoby, które przyjeżdżają na wyspę, by spacerować z psami. Czworonogi puszczane są bez nadzoru, a auta parkowane w miejscach objętych zakazami – mówili nasi rozmówcy. Funkcjonariusze obiecali zająć się sprawą.

Na przygotowanym przez straż miejską stoisku znaleźć można było materiały edukacyjne i informacyjne, plakaty, zakupione przez miasto torebki na psie nieczystości oraz „Kartki dla Sąsiada”, które cieszą się wśród gdańszczan dużym powodzeniem. Prezentowane były też animowane filmiki edukacyjne, które powstały w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Teren Wyspy Sobieszewskiej obejmuje swoim zasięgiem Referat VI Straży Miejskiej w Gdańsku, z siedzibą przy ulicy Elbląskiej 54/60, tel. 58 301 30 11 wew. 103.

Przypominamy, że wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.pl