Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Wysoka naczepa, niski wiadukt

Za wysoka naczepa, za niski wiaduktŹle oceniona wysokość i nieszczęście gotowe. Kierowca pojazdu ciężarowego próbował przejechać pod wiaduktem. Nie bardzo mu się to udało. Bilans strat to rozbita naczepa, uszkodzony wiadukt i zablokowana ulica.

Wtorek, 4 lipca. Funkcjonariusze z Referatu IV patrolowali dzielnicę Kokoszki. O godzinie 8:45 zauważyli przy wiadukcie na ulicy Maszynowej samochód ciężarowy. Jego naczepa była znacznie uszkodzona. Dodatkowo pojazd stał w taki sposób, że tamował ruch na drodze.

Strażnicy natychmiast zatrzymali radiowóz i udali się w kierunku uszkodzonej ciężarówki. Jeden z mundurowych podszedł do kierowcy. Zapytał, czy nie potrzebuje pomocy lekarskiej. Ten oznajmił, że nic mu się nie stało. Opowiedział też strażnikom, co wydarzyło się na chwilę przed ich przyjazdem. Okazało się, że próbował przejechać pod wiaduktem, ale najpewniej źle ocenił jego wysokość i uderzył w konstrukcję górną częścią naczepy.

Funkcjonariusze za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Sprawca kolizji dostał mandat.

Aby jak najszybciej upłynnić ruch na ulicy, strażnicy pomogli kierowcy, który musiał wykonać kilka skomplikowanych manewrów. Do momentu przyjazdu policji zabezpieczali też miejsce zdarzenia.