Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wysiadł z auta i trafił do szpitala

Autor: Robert Kacprzak
Kierowca jechał przez centrum miasta i miał problem z utrzymaniem auta na swoim pasie. Strażnicy miejscy podejrzewali, że prowadził pod wpływem alkoholu. Gdy mężczyzna zjechał na pobocze jego stan zaczął się pogarszać.
rękaw strażnika w radiowozie

Środa, 3 lipca. Kilka minut po 17:00 funkcjonariusze z Referatu IV jechali ulicą Podwale Przedmiejskie w kierunku ulicy Elbląskiej, gdy ich uwagę zwróciło jedno z aut. Jego kierowca poruszał się tzw. wężykiem. Z trudnością utrzymywał się na swoim pasie i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Strażnicy podejrzewali, że prowadził pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze podjechali do mężczyzny i zrównali się z jego autem. Wskazali, aby zjechał na pobliską stację benzynową. Gdy kierowca wysiadł z samochodu poruszał się chwiejnym krokiem. Miał też problemy z wysławianiem się. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania mundurowi wezwali policjantów. Trzeźwość kierowcy była bez zarzutu. Mimo to jego stan się nie polepszał, a wręcz pogarszał. Mundurowi zdecydowali o wezwaniu na miejsce pogotowia.

Po wstępnych badaniach zespół medyczny stwierdził u kierowcy problemy kardiologiczne. Konieczne były szczegółowe badania. Mężczyzna został zabrany do szpitala.