Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wypadek na hulajnodze

Autor: Andrzej Hinz
Młody chłopak przewrócił się podczas jazdy i dotkliwie się zranił. O poszkodowanym zaalarmował strażników miejskich jeden z przechodniów. Mundurowi udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.
radiowóz straży miejskiej i karetka pogotowia

Sobota, 23 października. Kilka minut po godzinie 17:00 funkcjonariusze z Referatu III prowadzili interwencję drogową. W pewnej chwili podszedł do nich przechodzeń i poinformował o rannym mężczyźnie w pobliskim Parku De Gaulle’a. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Zobaczyliśmy kilkuosobową grupę ludzi, wśród których stał zakrwawiony młody chłopak. Miał głębokie rany na twarzy i dłoniach. Według relacji świadków przewrócił się podczas jazdy na hulajnodze. Po upadku był w szoku i próbował się oddalić pomimo poważnych urazów – mówi młodszy strażnik Tomasz Rosiński.

Mundurowi udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu służb medycznych. Po kilku minutach na miejsce przyjechali ratownicy, którzy zajęli się poszkodowanym.