Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wymiana ciosów na skrzyżowaniu

Wymiana ciosów na skrzyżowaniu

Czterech na jednego to delikatnie mówiąc niezbyt wyrównana potyczka. Nie obyło się również bez uwag na tle rasistowskim. Na szczęście w rejonie bójki przebywali funkcjonariusze z Referatu II, którzy błyskawicznie interweniowali.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym w rejonie skrzyżowania ulic: Łostowickiej i Armii Krajowej, które cieszyło się jeszcze większym niż zazwyczaj zainteresowaniem zmotoryzowanych ze względu na położony niedaleko cmentarz i przypadający na 2 listopada Dzień Zaduszny. Około 14:10 funkcjonariusze straży miejskiej zauważyli bójkę, w której uczestniczyło 5 osób.

Na takie wybryki nie mogło być zgody, dlatego też mundurowi natychmiast udali się w miejsce zdarzenia i rozdzielili krewkich mężczyzn. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe oraz policję.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że poszkodowany jechał swoim autem równolegle z pojazdem pozostałych mężczyzn. Kolor skóry miał okazać się tak istotny, że w stronę poszkodowanego została skierowana cała masa inwektyw i słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Jednak to nie koniec – według osób, które były świadkami zajścia w momencie, gdy auta stały na czerwonym świetle mężczyzna został opluty, a następnie wywiązała się szarpanina.