Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wyczarowali uśmiechy na twarzach dzieci

Autor: Robert Kacprzak
Strażnicy miejscy wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i odwiedzili podopiecznych Domu przy Lesie. Spotkanie było okazją by dzieciom przekazać świąteczne upominki. Wspólnie też dekorowali pierniczki, świętowali i dobrze się razem bawili.
prezenty dla dzieci przy choince

Grudniowa zbiórka prezentów dla podopiecznych Domu przy Lesie to już tradycja. Również w tym roku gdańscy strażnicy miejscy nie mogli zawieźć dzieci. Wśród podarków były najpotrzebniejsze kosmetyki i środki czystości, a także słodycze oraz zabawki.

Tegoroczne spotkanie wigilijne ze strażnikami odbyło się w sobotę, 9 grudnia. Już w drzwiach czuć było atmosferę nadchodzących świąt.

Dzieci cudownie przystroiły dom oraz upiekły pierniczki. Wspólnie je udekorowaliśmy. Później graliśmy też w gry i razem się bawiliśmy – mówi starszy inspektor Anna Paszkiewicz z Referatu II.

talerz z pierniczkami udokorowanymi w kolorowe polewy

Najważniejszy cel został zrealizowany. Sprawiliśmy dzieciom wiele radości, a przyniesione prezenty wywołały uśmiechy na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych podopiecznych – dodaje starszy inspektor Barbara Dębska z Referatu II.

Aktualnie w Domu przy Lesie przebywa kilkanaścioro podopiecznych w wieku od 6 do 22 lat. Placówką od dłuższego czasu opiekują się funkcjonariusze z Referatu II. Dzieci mogą liczyć na wsparcie mundurowych nie tylko w święta. Na przestrzeni ostatnich lat strażnicy często angażowali się w prace remontowe w budynku lub w porządkowanie ogrodu.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy jak zawsze bardzo chętnie i licznie wzięli udział w akcji przygotowania prezentów dla Domu przy Lesie!