Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wspólna troska o sprawy dzielnic

Wspólna troska o sprawy dzielnicZa nami kolejne spotkania w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego. Oprócz przedstawicieli straży miejskiej uczestniczą w nich dzielnicowi radni, policjanci, strażacy, reprezentanci instytucji miejskich, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz lokalnych organizacji. Uczestnicy debat omawiają bieżące problemy dzielnic i szukają sposobów ich rozwiązania.

W ostatnich dniach odbyły się trzy spotkania: w poniedziałek 14 listopada w Matarni, w czwartek 17 listopada na Aniołkach i w piątek 18 listopada na Przeróbce.

Dyskusja w Matarni poświęcona była między innymi zagrożeniom wynikającym z obecności dzików w bezpośrednim sąsiedztwie domów. Mówiono też o spalaniu śmieci w przydomowych piecach, zaśmiecaniu okolicznych lasów i zanieczyszczaniach powodowanych przez psy.

[gallery link="file" columns="2" ids="15037,15036"]

Na Aniołkach najistotniejszymi bolączkami okazały się: utrudnienia komunikacyjne oraz parkowanie samochodów wbrew przepisom. Przy okazji omówiono też wiele innych problemów porządkowych dzielnicy.

Kłopoty Przeróbki to między innymi: spożywanie alkoholu na skwerach i placach, zakłócanie ładu i porządku przez osoby wchodzące na teren szkół, wraki aut na podwórkach poza drogami oraz nielegalne wypłukiwanie bursztynu.

Spotkania zaplanowane w najbliższym czasie:

- Wzgórze Mickiewicza - 22 listopada, - Ujeścisko-Łostowice - 23 listopada, - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, VII Dwór - 28 listopada, - Strzyża - 29 listopada, - Brzeźno, Zaspa Młyniec - 30 listopada.

Spotkania w ramach Dzielnicowego Forum Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Miejskiego odbywają się od ubiegłego roku.

Czytaj także: - Forum Bezpieczeństwa i Porządku Dzielnicowego - Rozmawiamy o dzielnicach