Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Wspólna akcja dzielnicowych w Oliwie

Wspólna akcja dzielnicowych w OliwieZatrzymaniem dwóch osób poszukiwanych przez policję zaowocowała wspólna służba dzielnicowych straży miejskiej i policji na terenie Oliwy. Zadaniem mieszanego patrolu była kontrola miejsc, w których żyją osoby bezdomne, gdzie spożywany jest alkohol oraz gdzie najczęściej dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego. Przy okazji mundurowi omawiali problemy zgłaszane obu służbom przez mieszkańców i szukali sposobów ich rozwiązania.

Funkcjonariuszka dzielnicowa policji z Komisariatu IV oraz strażnik dzielnicowy z Referatu I przeprowadzili wspólną kontrolę w środę, 15 marca. Patrol między innymi wylegitymował dwie osoby poszukiwane przez policję: 26-letniego gdańszczanina i 22-letnią gdańszczankę.

Mężczyzna przy sobie miał dokumenty należące do innej osoby, które zostały zabezpieczone. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że para poszukiwana jest przez policjantów z Osowej w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym kradzieży sklepowych. 26-latek i 22-latka zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu – mówi rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mł. asp. Lucyna Rekowska.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy z Komisariatu IX przedstawili 26-latkowi cztery zarzuty kradzieży, natomiast 22-latka usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do winy. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.