Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wsparcie dla bezdomnego

Wsparcie dla bezdomnegoOpuścił ośrodek, ponieważ chciał uczcić pamięć zmarłej matki. W międzyczasie utracił jednak wszystkie fundusze i telefon. Pomóc mężczyźnie udało się dzięki funkcjonariuszom z Referatu II.

W czwartek, około godziny 19:30, strażnicy patrolujący rejon Dworca PKS zostali poproszeni o wsparcie przez jednego z przebywających tam mężczyzn. Oświadczył on, że jest osobą bezdomną, a potrzebuje dostać się do ośrodka, w którym przebywa.

Mężczyzna poprosił o wykonanie telefonu do placówki, ponieważ jest szansa, że ktoś po niego przyjedzie. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że opuścił ośrodek w celu wyjazdu do Starogardu Gdańskiego na rocznicę śmierci matki, jednak ze względu na swoje nieodpowiedzialne zachowanie utracił jednak wszystkie pieniądze oraz telefon.

Po kontakcie z ośrodkiem „Panakeja”, który mieści się w Borowie, okazało się, że o tak późnej godzinie żaden kierowca nie jest osiągalny. Funkcjonariusze zaproponowali, że pomogą mężczyźnie wsiąść do autobusu linii 801 (kierunek: Kartuzy), a pracowniczka placówki opiekuńczej poinformowała, ze będzie oczekiwała na przystanku docelowym na przyjazd podopiecznego.

Około godziny 20:43 pracowniczka ośrodka potwierdziła telefonicznie funkcjonariuszom z Referatu II, że mężczyzna bezpiecznie dotarł na miejsce.