Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Włamania do aut

Włamania do aut

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku podjęli interwencję w związku z włamaniem do samochodu typu Camper oraz zabezpieczyli uszkodzone auto stojące przy ul. Ogarnej na gdańskim Głównym Mieście.

W dniu 25 września około godz. 10:20 do mundurowych z Referatu Profilaktyki pełniących służbę na gdańskim Śródmieściu podszedł mężczyzną i poinformował, że przed kilkoma minutami widział jak do jednego z aut zostawionych na sklepowym parkingu ktoś sie włamuje.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na wskazane miejsce przestępstwa gdzie zauważyli auto typu Camper z rozbitą boczną szybą. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozpoczęli poszukiwania sprawcy. O zaistniałej sytuacji poinformowano także Komisariat Policji znajdujący się przy ul. Piwnej, który przejął prowadzenie dalszych czynności w tej sprawie.

Dwa dni później, 27 września około godz. 10:50, ten sam patrol strażników miejskich zauważył przy ul. Ogarnej samochód osobowy marki Opel z wybitą boczną, prawą szybą od strony kierowcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd do czasu przyjazdu na miejsce patrolu Policji.