Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Wkręceni w kręcenie

Wkręceni w kręcenie kilometrów

Łączy ich pasja do jednośladów. Na rowerach jeżdżą do pracy lub na zakupy. Wolny czas spędzają na przejażdżkach z rodzinami i znajomymi. W maju gdańszczanie mieli okazję kręcić kilometry nie tylko dla siebie, ale również dla swojego miasta. Do akcji przyłączyli się strażnicy miejscy.

W sobotę, 10 czerwca w Parku Reagana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników majowych kampanii rowerowych „Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge” oraz „Rowerem do pracy”. Wśród zwycięzców znaleźli się także funkcjonariusze Straży Miejskiej. W kampanii promującej dojazd rowerem do pracy mundurowi zajęli drugie miejsce w kategorii duże firmy, wykręcając ponad 14 tysięcy kilometrów.

Rywalizacja wśród strażników była bardzo zacięta. Walka o pierwsze miejsce w drużynie mundurowych toczyła się do ostatnich minut. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasował się Mariusz Jakubowski z Referatu II z wynikiem 1454,7 km. Kolejne miejsca zajęli: Alicja Tarnacka z Referatu IV (1446,9 km) oraz Krzysztof Schuetz z Referatu III (1431,3 km).

Drugi raz brałem udział w kampanii. Tym razem udało mi się zostać liderem w naszej drużynie. Na pewno nie tylko dla mnie była to bardzo trudna rywalizacja. Jeździłem na rowerze prawie do północy ostatniego dnia akcji. Miałem nadzieję, że uda się obronić pierwsze miejsce dla Gdańska - powiedział starszy inspektor Mariusz Jakubowski. Rowerem dojeżdżam nie tylko do pracy. Staram się każdą wolną chwilę spędzać na moim jednośladzie. W ubiegłym roku drużyna straży miejskiej zajęła trzecie miejsce, w tej edycji drugie, więc przed nami już tylko szczyt podium - dodał z uśmiechem.

W tym roku odbyła się trzecia edycja kampanii „Kręć kilometry dla Gdańska – European Cycling Challenge”. Do tej pory Gród nad Motławą był nie do pobicia. Tegoroczną edycję gdańszczanie zakończyli na drugim miejscu, wykręcając ponad 831 tysięcy kilometrów. Pierwsze miejsce zajął Izmir z wynikiem ponad 855 tysięcy kilometrów. Tureckie miasto ma ponad 2,8 mln mieszkańców, czyli 6 razy więcej niż Gdańsk.

Relacja z podsumowania Rowerowego Maja i European Cycling Challenge na gdansk.pl… [video youtube="oKxVsMwAxw8"]