Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wigilia w Domu „Przy Lesie”

Wigilia w Domu „Przy Lesie”Wspólna wieczerza, dzielenie się opłatkiem oraz mnóstwo prezentów. W prawdziwie rodzinnej atmosferze świętowali wraz z podopiecznymi i wychowawcami Domu Dziecka „Przy Lesie” nasi funkcjonariusze. Mundurowi zawieźli do placówki podarki przygotowane przez pracowników Straży Miejskiej w Gdańsku.

Spotkanie odbyło się w niedzielne popołudnie, 20 grudnia. Odświętnie ubrane dzieci przywitały serdecznie strażników i zaprosiły ich do wspólnego, suto zastawionego stołu. Warto podkreślić, że podopieczni Domu ”Przy Lesie” sami przygotowali kolację, pod okiem wychowawców. Wszyscy uczestnicy wigilii podzielili się opłatkiem, zaśpiewali też kolędy.

[gallery link="file" ids="13761,13762,13763"]

Potem przyszedł czas na prezenty, a było ich co niemiara! Akcja zbierania podarunków dla dzieci z Domu „Przy Lesie”, zorganizowana w Straży Miejskiej w Gdańsku wśród wszystkich jej pracowników, przyniosła naprawdę imponujące efekty. Z wielką radością funkcjonariusze przekazali swoim młodym przyjaciołom paczki pełne słodyczy, ubrań i kosmetyków. Wśród prezentów były też gry planszowe oraz artykuły codziennego użytku, niezbędne w każdym domu.

Wigilia w Domu „Przy Lesie”

Obdarowani bardzo ucieszyli się z prezentów. Zrewanżowali się strażnikom własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz kartką z życzeniami.

[gallery link="file" columns="1" ids="13759"]

Dom Dziecka „Przy Lesie” mieści się w Gdańsku Świbnie. Ma 10 podopiecznych. Mieszka w nim czworo dziewcząt i czterech chłopców w wieku 10-16 lat oraz dwóch chłopców w wieku 6-8 lat.

Wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku,
którzy wzięli udział w akcji,
bardzo serdecznie dziękujemy!

Gdańscy strażnicy od lat współpracują z Domem Dziecka „Przy Lesie”: - Odwiedziny w Rodzinnym Domu Dziecka - Strażnik pomoże także w ogrodzie - Prezenty od strażników