Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wiemy jak ratować życie!

Wiemy jak ratować życie!

Zasady udzielania pierwszej pomocy nie są obce strażnikom miejskim. Udowodnił to w dniu wczorajszym funkcjonariusz z Referatu VI, który dzięki profesjonalnej resuscytacji uratował życie mieszkańcowi Gdańska.

Kilka minut po godzinie 13:00 strażnicy patrolujący Orunię otrzymali zgłoszenie dotyczące nieprzytomnego mężczyzny, który leżał na jezdni przy ul. Przy Torze. Mundurowi natychmiast udali się na wskazane miejsce gdzie podjęli działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia poszkodowanego.

Z uwagi na fakt, ze mężczyzna był nieprzytomny został ułożony w pozycji bezpiecznej, a następnie wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. W trakcie oczekiwania na medyków i monitorowania funkcji życiowych poszkodowanego strażnicy stwierdzili u niego zatrzymanie krążenia – osoba przestała oddychać, a jej tętno stało się niewyczuwalne!

Strażnik z Referatu VI natychmiast podjął czynności resuscytacyjne dzięki czemu po około 5 minutach funkcje życiowe poszkodowanego powróciły. Oddech i tętno w okolicy szyjnej ponownie były wyczuwalne.

Pogotowie, które kilka chwil później przybyło na miejsce przetransportowało poszkodowanego do jednego z gdańskich szpitali.