Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wielkie sprzątanie na południu Gdańska

Dużym zainteresowaniem cieszyło się porządkowanie południowych dzielnic Gdańska. Sprzątały dzieci, młodzież, nauczyciele i okoliczni mieszkańcy. Na miejscu nie mogło zabraknąć strażników miejskich.

W sobotę 22 kwietnia odbyła się druga edycja akcji „Wielkie sprzątanie Gdańska Południe”. Chętni do udziału w niej mogli stawić się w jednym z trzech miejsc: na Jasieniu przy Szkole Podstawowej nr 85 (ul. Stolema 59), Ujeścisku-Łostowicach przy Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Człuchowska 6) i Chełmie, na terenie zespołu parkowo-rekreacyjnego w Jarze Wilanowskim. Każdy z uczestników dostał worki na śmieci, rękawice ochronne i mapy z zaznaczonym rejonem do uprzątnięcia. Mógł też przyłączyć się do akcji sadzenia drzew, krzewów i kwiatów.

Strażnicy miejscy zorganizowali stoiska edukacyjno-informacyjne. Najmłodszym zadawali pytania o bezpieczeństwo i ochronę środowiska. W nagrodę za dobre odpowiedzi dzieci otrzymywały odblaski i drobne upominki. Mogły też wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy oraz wsiąść do radiowozu. Nasi funkcjonariusze czuwali też, aby cała akcja przebiegła bez zakłóceń.

W „Wielkim sprzątaniu Gdańska Południe” uczestniczyły m.in. Rady Dzielnic Jasień, Ujeścisko-Łostowice i Chełm, Urząd Miejski, Zakład Utylizacyjny, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Akcję czynnie wsparły również szkoły i spółdzielnie mieszkaniowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

[gallery link="file" ids="15787,15788,15789"]

Relacja z "Wielkiego sprzątania Gdańska Południe" na stronie gdansk.pl