Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Torebka wróciła do właścicielki

Autor: Andrzej Hinz
Starsza pani zgubiła torebkę, w której miała dokumenty i karty do bankomatu. Znalazł ją przypadkowy przechodzień i przekazał strażnikom miejskim. Mundurowym udało się ustalić, do kogo należy zguba. Radość z odzyskanej własności była ogromna.
strażnik z notatnikiem służbowym stolik krzesło damska torebka

Było piątkowe popołudnie, 26 lutego. Około godziny 17:00 do siedziby Referatu III przyszedł mężczyzna z damską torebką. Poinformował funkcjonariuszy, że znalazł ją na osiedlu Garnizon i poprosił o przekazanie właścicielce.

W środku znaleźliśmy dokumenty, karty płatnicze i korespondencję bankową. Według danych, które widniały na drukach rzeczy te należały do 73-letniej mieszkanki Gdańska. Na dokumentach był też adres zameldowania – mówi starszy inspektor Maciej Skwiot.

Mundurowi udali się do mieszkania kobiety. Niestety nikogo nie zastali. Sąsiedzi również nie potrafili powiedzieć, kiedy starsza pani będzie w domu. Strażnicy postanowili, że wrócą pod wskazany w dokumentach adres następnego dnia. Tym razem się udało. Torebka wróciła do właścicielki.

Kobieta zapewniła funkcjonariuszy, że nie padła ofiarą przestępstwa. Nikt nie wyrwał jej torebki i niczego z niej nie ukradł. Podczas spaceru była bardzo zamyślona i nawet nie zauważyła, kiedy torebka wyślizgnęła jej się z ręki.