Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Wielka kwesta na rzecz hospicjów

Strażnicy na Żonkilowej ParadzieStrażnicy miejscy uczestnikami Żonkilowej Parady. Odbyła się ona w ramach akcji Pola Nadziei, podczas której pomorskie hospicja przeprowadziły zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Ubrani w żółte koszulki wolontariusze w zamian za datki do puszek wręczali wszystkim żonkile.

Parada rozpoczęła się o godzinie 13.15. Jej uczestnicy przeszli z Podwala Staromiejskiego na ulicę Długą i Długi Targ, gdzie odbył się uroczysty finał akcji. Wśród maszerujących byli też nasi strażnicy. Funkcjonariusze w strojach lwów wręczali przechodniom żółte hospicyjne balony, a jedna ze strażniczek rozdawała żonkile.

Podczas tegorocznej kwesty udało się zebrać rekordową sumę ponad 663 tysięcy złotych. Datki zbierało 5 tysięcy wolontariuszy. Rozdano blisko 100 tysięcy żonkili. Kwestowaniu towarzyszyły występy orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy, koncerty oraz występy taneczne.

Pola Nadziei to akcja, która odbywa się wiosną w całej Polsce z inicjatywy hospicjów. Jej symbolem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki wrzucane do skarbonek. W naszym kraju Pola Nadziei zorganizowano pierwszy raz w Krakowie osiemnaście lat temu. W roku 2003 akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego.