Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Więcej czasu dla rodziny

Teraz poświęci więcej czasu rodzinieW Straży Miejskiej w Gdańsku była ćwierć wieku. Praca ta okazała się spełnieniem jej marzeń. Świeżo upieczona emerytka teraz będzie miała więcej czasu, żeby zadbać o swoje zdrowie i poświecić się rodzinie.

Teraz poświęci więcej czasu rodziniePani Maria Jachimowska przez ponad 25 lat pracowała w Referacie Finansowo-Księgowym. Jej uroczyste pożegnanie odbyło się 27 lipca. Komendant Leszek Walczak złożył świeżo upieczonej emerytce serdeczne życzenia. Dołączyli do nich także współpracownicy.

Był lipiec 1993 roku, gdy Pani Maria zatrudniła się w Straży Miejskiej w Gdańsku. Nie miałam wcześniej doświadczenia w księgowości. Stanęłam wtedy przed ogromnym wyzwaniem. Ale praca tutaj była marzeniem. Wiedziałam, że sobie poradzę. Już jako dziecko chciałam pracować w biurze – mówi z uśmiechem Pani Maria.

Teraz poświęci więcej czasu rodzinieWspółpracownicy zawsze mogli na nią liczyć. Pomagała każdemu bez wyjątku. Przez lata dała się poznać jako osoba ciepła i uczynna. Zawsze sumienna i bardzo dobrze zorganizowana. Była takim dobrym duchem naszego referatu. Bardzo koleżeńska. Starała się nas integrować. Każdy mógł się do niej zwrócić o pomoc, nigdy nie odmawiała – podkreśla Patryk Punsewicz, główny księgowy.

Teraz poświęci więcej czasu rodzinieW jednym pokoju pracowałyśmy prawie 16 lat. Nauczyła mnie bardzo wielu rzeczy – mówi Katarzyna Piechowska z Referatu Finansowo-Księgowego. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Była świetnym organizatorem. Dążyła do tego, byśmy byli zespołem - dodaje.

Najbliższe dni i miesiące Pani Maria zarezerwowała dla siebie oraz rodziny. Teraz będę miała dużo wolnego czasu. Nie mam na razie planów na najbliższą przyszłość. Na pewno zadbam bardziej o swoje zdrowie i więcej uwagi poświęcę wnukom – mówi. Z drugiej strony wydaje mi się, że już tęsknię za strażą i ludźmi, z którymi pracowałam. Kiedy za jakiś czas nasycę się wolnością, ta tęsknota zapewne będzie jeszcze większa. Mam przecież tyle pozytywnych wspomnień! Straż była moim drugim domem - zapewnia.

Pani Marii życzymy bardzo dużo zdrowia! Liczymy też, że wszystkie jej plany oraz zamierzenia już niebawem się spełnią.