Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wiatrołomy przy Pustym Stawie

Wiatrołomy przy Pustym StawiePochylone drzewo w parku obok Pustego Stawu na Stogach. Zagrożenie dla spacerujących tam osób dostrzegli strażnicy miejscy. Wezwali strażaków. W ciągu 20 minut niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

W niedzielę 22 listopada funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali rejon Stogów. W pewnym momencie na terenie przyległym do Pustego Stawu dostrzegli uszkodzone przez wiatr drzewo, które w każdej chwili mogło runąć na ścieżkę. Stanowiło ono zagrożenie dla zdrowia i życia osób korzystających z dróżki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją wezwali straż pożarną. Ratownicy ze specjalistycznym sprzętem zjawili się na miejscu w ciągu kilku minut. Pochylone drzewo usunęli szybko i sprawnie. Spacerujący znów mogli bez obaw korzystać ze ścieżki.

Wiatrołomy przy Pustym StawieSzkód, wywołanych przez listopadowe wichury w lasku obok Pustego Stawu było więcej. W środę, 18 listopada strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dużej gałęzi, która spadła na jedną z dróżek i zatarasowała przejście. Konar został usunięty.