Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Weekend pod znakiem lwów

Weekend pod znakiem lwówPrzedstawienie trzech  lwiątek i prezentacja małego lwa turysty przyciągnęły do gdańskiego ZOO tłumy odwiedzających. Wszysko kręciło się wokół lwów, więc obecność naszych strażowych maskotek była obowiązkowa.

Ubiegły weekend był dla ogrodu zoologicznego nie lada okazją do świętowania. Każdy chciał zobaczyć pierwszy oficjalny spacer lwiej rodziny. Przy tej okazji odbyła się jeszcze jedna prezentacja. Odwiedzający mogli zobaczyć figurkę małego lwa turysty. To pierwsza z figurek, które w ciągu trzech-czterech lat mają się pojawić w najważniejszych punktach naszego miasta i tak jak wrocławskie krasnale, stać się jego atrakcją turystyczną.

Z tej okazji Gdańska Organizacja Turystyczna zorganizowała w ZOO piknik rodzinny, na którym swoje stoisko miała również straż miejska. Atrakcją dla najmłodszych i ich rodziców były niewątpliwie nasze lwy, które częstowały cukierkami i chętnie pozowały do wspólnych fotografii. Strażnicy przygotowali również quiz dla uczestników pikniku. Swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego mogły pochwalić się zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystkim poszło bardzo dobrze.

[gallery link="file" ids="13375,13376,13377,13378,13379,13380"]