Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wandale w oku kamery

Autor: Marta Drzewiecka
Dwóch młodzieńców chciało zrobić sobie zdjęcie ze słupkiem przystankowym. W tym celu wyrwali go z podłoża. Ich poczynania zarejestrowały kamery monitoringu. Miłośników nietypowych fotografii spotkała zasłużona kara.
kamera monitoringu_1200px

Czwartek, 23 maja. Zbliżał się kwadrans po godzinie 1.00. Operator ze studia monitoringu przy Komisariacie Policji III obserwował skrzyżowanie ulic Marynarki Polskiej i Reja. W pewnej chwili jego uwagę zwróciło dziwne zachowanie dwóch młodych mężczyzn.

Wyrwali z podłoża słupek przystankowy z rozkładem jazdy. Zaczęli nim wymachiwać i robić sobie zdjęcia. Czynność tę powtórzyli kilka razy – mówi operator monitoringu Piotr Zabrocki.

Panowie w końcu zostawili znak w spokoju. Ten jednak po spotkaniu z wandalami był w kiepskim stanie. O chuligańskich wyczynach młodzieńców operator natychmiast poinformował dyżurnego komisariatu policji, który wysłał na miejsce patrol.

Jak informuje asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mężczyźni zostali ukarani mandatami.