Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wandal w oku kamery

Ledwo stał na nogach, ale znalazł w sobie dość siły, by zniszczyć witrynę sklepową. Nietrzeźwy mężczyzna prowadzony przez znajomych, bez wyraźnej przyczyny uderzył pięścią w szybę i ją rozbił. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Operatorzy wypatrzyli sprawcę i powiadomili policję.
kamery montoringu zamontowane na metalowym słupie

Niedziela, 18 listopada. Zbliżała się godzina 3.00. W pewnym momencie uwagę operatorów miejskiego monitoringu zwróciła rozbita szyba w oknie jednego ze sklepów w budynku LOT w centrum miasta. Postanowili sprawdzić, co zarejestrowała kamera.

Otóż pół godziny wcześniej obok witryny sklepowej przechodziła kobieta wraz z mężczyzną. Prowadzili swojego znajomego, który najwyraźniej przesadził z ilością wypitego alkoholu. W pewnej chwili mężczyzna odsunął od siebie swoich kompanów, uderzył ręką w szybę i ją rozbił. Potem oddalił się z miejsca zdarzenia. Pracownicy monitoringu zauważyli go ponownie około godziny 4.00.

Mężczyzna stał na przystanku autobusowym przy Bramie Wyżynnej. Ustalone szczegóły oraz rysopis sprawcy przekazaliśmy dyżurnemu Komisariatu II Policji – mówi starszy specjalista Piotr Ziętarski.

 Po chwili wandal był już w rękach policjantów.