Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Wandal i złodziej w jednym

Autor: Marta Drzewiecka
Najpierw zniszczył dwa pojemniki na śmieci, później ukradł linę i koło ratunkowe z nabrzeża. Nocne wybryki pewnego mężczyzny nie uszły uwadze operatorów monitoringu. Natychmiast poinformowali o nich policję.
Zielony Most meżczyzna przerzuca kosz na śmieci ponad barierką promenada fragment budynku

Piątek, 4 grudnia. Była godzina 0:30. Pracownicy straży miejskiej obserwowali okolice Zielonej Bramy. W pewnym momencie ich uwagę zwróciło zachowanie pewnego mężczyzny. Wziął plastikowy pojemnik na śmieci i wrzucił go do Motławy. Chwilę później zaczął kopać napotkany po drodze kosz na odpady. Zniszczył jego mocowanie i przewrócił pojemnik.  

Po “rozprawieniu” się ze śmietnikami mężczyzna zainteresował się umieszczonymi na nabrzeżu: liną i kołem ratunkowym. Te postanowił sobie przywłaszczyć. Z kołem i liną na ramieniu ruszył w dalszą drogę. 

Zielony Most meżczyzna z kołem ratunkowym na szyji fragment budynku

Operatorzy o wyczynach wandala powiadomili dyżurnego komisariatu policji. Informowali też policjantów, w jakim kierunku podąża mężczyzna. Patrol zatrzymał go na ul. Długie Ogrody. Jak informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku sprawcą okazał się 24-letni obcokrajowiec pod wyraźnym wpływem alkoholu (ponad 2 i pół promila). Mężczyzna zapłacił za szkody. Pokrzywdzeni jak do tej pory nie złożyli zawiadomienia.