Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Walentynki pod okiem strażników

Walentynki pod okiem strażników

Urok Święta Zakochanych niejednej osobie potrafi zawrócić w głowie. To bardzo przyjemne uczucie. Ale zdarza się też, że ktoś oszołomiony nadmiarem walentynkowych wrażeń głowę traci, a konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania mogą okazać się (nie tylko) dla niego bardzo przykre.

By zapobiec ewentualnym nocnym ekscesom, w najbliższy piątek i sobotę (13-14.02) funkcjonariusze Referatu I będą pracowali dłużej niż zwykle. Pozostaną  w swoich rejonach patrolowych na Głównym i Starym Mieście do godziny 2:00. Będą regularnie sprawdzać tereny wokół klubów, lokali gastronomicznych i sklepów monopolowych, gdzie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Jak wynika z doświadczenia, im bardziej szampański jest nastrój uczestników nocnych imprez, tym więcej uciążliwości muszą znosić okoliczni mieszkańcy. Lokatorzy najczęściej skarżą się, że w miejscach publicznych, na podwórkach lub pod oknami załatwiane są potrzeby fizjologiczne. Bardzo irytujące są dla nich także nocne hałasy, przejawy agresji oraz zaśmiecanie. Po imprezowej nocy na ulicach, chodnikach, obok ławek i w bramach zalegają butelki, niedopałki papierosów, puszki, rozbite szkło oraz plastikowe i papierowe opakowania.

Jednak nie tylko pilnowaniem porządku oraz ewentualnymi wykroczeniami zajmą się funkcjonariusze. Zwrócą też uwagę na to, czy nikt nie potrzebuje pomocy, bo jak wiadomo imprezowe szaleństwa nie każdemu wychodzą na zdrowie.

Uczestnikom walentynkowych zabaw życzymy, by spędzili czas miło i bezpiecznie. I aby pozostały im po imprezach jedynie przyjemne wspomnienia!