Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Wakacje, koledzy i piwo

Kolejni amatorzy kradzionego piwaMiało być pięknie, a skończyło się w komisariacie. Dwie nastolatki postanowiły miło spędzić popołudnie. Był alkohol i grupa kolegów. Spotkanie przerwali wezwani na miejsce strażnicy.

Poniedziałek, 26 czerwca. Strażnicy z Referatu III patrolowali swój rejon. Około godziny 15.30 otrzymali zgłoszenie, że na zapleczu jednego z budynków na ulicy Klonowicza grupa osób spożywa alkohol. Funkcjonariusze od razu udali się pod wskazany adres.

Na miejscu zobaczyli czterech młodzieńców i dwie dziewczyny, które raczyły się alkoholem. Humor dopisywał całemu nastoletniemu towarzystwu. Niestety, tylko do momentu, gdy pojawili się strażnicy. Na widok mundurowych butelki z piwem znalazły się w pobliskich krzakach. Niewiele to jednak pomogło. Wygląd i zachowanie nastolatek wskazywały na spożycie alkoholu i to w niemałej ilości.

Funkcjonariusze wylegitymowali całą grupę. Okazało się, że tylko dziewczęta były nietrzeźwe, a do osiemnastych urodzin brakowało im jeszcze dobrych kilku lat. Strażnicy za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali na miejsce patrol policji.

Jak poinformowała młodszy aspirant Lucyna Rekowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, mundurowi przekazali czternastolatkę i piętnastolatkę opiekunom prawnym. Dzień później nieletnie zostały przesłuchane. Przyznały się, że spożywały alkohol. Materiały w tej sprawie policjanci z Wrzeszcza przesłali do sądu rodzinnego.