Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

W zdrowym ciele zdrowy duch

Bezpieczny Senior II

Trwa II edycja programu profilaktycznego – „Wiem, znam, działam – Bezpieczny Senior” współorganizowanego przez Straż Miejską w Gdańsku.

Jeszcze do końca stycznia trwa II edycja programu. Jak do tej pory, mimo niesprzyjającej zimowej aury, frekwencja na zajęciach dopisuje. Treningi z samoobrony organizowane są w Szkole Podstawowej nr 52 na ul. Kościuszki 111. Ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych i  trwają 1,5 godziny. Program zajęć obejmuje szkolenie z technik skutecznej samoobrony z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, np. parasolki, czy kluczy do mieszkania.

Już w lutym rusza III edycja programu. „Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z naszej oferty. Jest to niezwykła okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym. Nauki samoobrony oraz aktywnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze” – mówi Adrian Litwiński, instruktor Pomorskiego Klubu Okinawa Shorin-Ryu Karate, na co dzień funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gdańsku.

Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o kontakt z Uniwersytetem Trzeciego Wieku lub Referatem Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Program „Wiem, znam, działam – Bezpieczny Senior” prowadzony jest przy współpracy z gdańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, działającym przy Uniwersytecie Gdańskim.