Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

W trosce o bezdomnych

W trosce o bezdomnychAura coraz śmielej przypomina nam, że zima tuż, tuż. To trudny czas zwłaszcza dla osób, które nie mają dachu nad głową. By uchronić je przed skutkami chłodów i mrozu, strażnicy wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozpoczęli regularne sprawdzanie miejsc, w których przebywają bezdomni.

Pierwsza taka kontrola w tym sezonie została przeprowadzona we wtorek 27 października. Funkcjonariusze z Referatu I wraz z dwiema pracownicami MOPR odwiedzili dziewięć miejsc, w których widywane są osoby bezdomne. W trzech przypadkach znaleźli jedynie ślady ich bytowania. W dwóch innych miejscach rozmawiali z koczującymi tam mężczyznami. Panowie zostali spisani przez pracowników MOPR i poinformowani o przysługujących im możliwościach pomocy. Kolejnego bezdomnego, który poruszał się  na wózku inwalidzkim przewieziono do placówki, w której może on liczyć na profesjonalną pomoc.

Kontrole są wspólną inicjatywą pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz strażników miejskich z Referatu I. Będą prowadzone przynajmniej raz w miesiącu, aż do wiosny.

Przypominamy, że informacje o osobach bez dachu nad głową, które mogłyby potrzebować pomocy, należy przekazywać straży miejskiej na alarmowy numer 986.

Inne działania na rzecz osób bezdomnych: