Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

W pogoni za zgubioną torebką

Autor: Marta Drzewiecka
Pewna starsza pani wysiadła z autobusu. Gdy odjechał z przystanku, uświadomiła sobie, że zostawiła w nim torebkę, a w niej najważniejsze dokumenty, klucze od domu i telefon. O pomoc poprosiła strażników miejskich. Zgubę udało się odzyskać.
autobus strona foto 1200x675

Niedziela, 31 stycznia. Zbliżała się godzina 14:00. Funkcjonariusze z Referatu V jechali ulicą Łostowicką. W pewnej chwili na przystanku autobusowym zauważyli kobietę, którą energicznie machała do nich ręką. Gdy tylko się zatrzymali, starsza pani od razu do nich podeszła. Zapłakanym głosem wyjaśniła, że pięć minut wcześniej wysiadła z autobusu i zapomniała zabrać torebkę. Były w niej klucze do mieszkania, portfel, dokumenty i telefon. Zrozpaczona 88-latka poprosiła o pomoc w odzyskaniu zguby.

Mundurowi poprosili ją, by na nich poczekała, a sami ruszyli za autobusem. Udało się go dogonić na ulicy Guderskiego. Torebkę funkcjonariuszom przekazał kierowca. Wcześniej przyniósł mu ją jeden z pasażerów. Strażnicy wrócili do seniorki i oddali jej zgubę. Starsza pani po odzyskaniu swojej własności serdecznie podziękowała funkcjonariuszom za pomoc.