Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

W kapciach na Dworcu PKS

W kapciach na Dworcu PKS

Niecodzienna sytuacja spotkała funkcjonariuszy z Referatu II, którzy w ostatnią niedzielę patrolowali teren gdańskiego Dworca PKS. Strażnicy natknęli się bowiem na mężczyznę, który mając na sobie jedynie piżamę i kapcie spacerował między przystankami autobusowymi.

Do spotkania funkcjonariuszy z tajemniczym spacerowiczem doszło kilka minut po godzinie 9. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, które nie sprzyjały spacerom szczególnie w takiej garderobie jaką miał na sobie mężczyzna mundurowi natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Strażnicy sami zadbali również o jego zdrowie okrywając go kocem termicznym i stale kontrolując funkcje życiowe.

Osoba, którą zajęli się funkcjonariusze z Referatu II była wychłodzona oraz zdezorientowana. Z informacji jakie strażnicy uzyskali od mężczyzny wynikało, że przebywa on na terenie Gdańska od ok. 4 rano. Wcześniej był hospitalizowany w jednej z placówek na terenie naszego miasta.

Medycy, którzy krótko po zgłoszeniu pojawili przy Dworcu PKS przetransportowali poszkodowanego do jednego z gdańskich szpitali.