Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
W Gdańsku się nie zgubisz
W Gdańsku się nie zgubisz

Czujne kamery Referatu Monitoringu Straży Miejskiej pomogły w odnalezieniu obywatelki jednego z państw Unii Europejskiej. Sprawa była niezwykle poważna, ponieważ kobieta ma problemy z pamięcią.

W dniu 24 kwietnia około godziny 20:00 operatorzy obsługujący system kamer obejmujący swoim zasięgiem gdańskie Śródmieście zostali poinformowani przez dyżurnego jednego z komisariatów o zaginięciu turystki w rejonie Długiego Pobrzeża. Dodatkowym problemem były zaburzenia pamięci, na które cierpi kobieta.

Operatorzy dokonali przeglądu zapisu kamer znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym zaginiona kobieta była widziana po raz ostatni. W wyniku intensywnych działań i konsultacji z mężem turystki udało się ustalić rysopis kobiety. Pracownicy Referatu Monitoringu wiedzieli więc jak wygląda osoba, na którą powinni zwracać szczególną uwagę podczas obserwacji.

Przełom w poszukiwaniach nastąpił 25 kwietnia około godziny 2:50. Wtedy to właśnie jeden z pracowników Referatu Monitoringu analizując sytuację na ul. Mariackiej zauważył zaginioną kobietę idącą w stronę Długiego Pobrzeża!

O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiono dyżurnego pobliskiego komisariatu Policji oraz męża kobiety. Po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności służbowych odnaleziona turystka została przekazana pod opiekę rodziny.