Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

W Domu „Przy Lesie” już święta!

W Domu „Przy Lesie” już święta!Świąteczna atmosfera, wspólny stół i mnóstwo prezentów. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem nasi funkcjonariusze odwiedzili Dom Dziecka „Przy Lesie”. Zawieźli tam upominki, przekazane przez pracowników Straży Miejskiej w Gdańsku. Wzięli też udział w uroczystej Wigilii.

Mundurowi z Referatu II przyjaźnią się z Domem Dziecka „Przy Lesie” od lat. Odwiedzają jego podopiecznych nie tylko od święta. Gdy jest taka potrzeba, starają się pomagać przy pracach remontowych w budynku lub przy porządkach w ogrodzie. Tradycją stały się wspólne spotkania wigilijne. Kolejna taka uroczystość odbyła się w czwartek 15 grudnia.

[gallery link="file" columns="2" ids="15129,15130"]

Prezenty, które nasza delegacja zawiozła do Domu „Przy Lesie” przygotowali wszyscy pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku. Miły obowiązek rozdania upominków przypadł oczywiście Świętemu Mikołajowi, którego dzielnie wspierał asystent Elf.

Strażnicy i pozostali goście zostali przyjęci po królewsku przy pięknie i suto zastawionym stole. Wszystkie smakołyki przygotowali własnoręcznie podopieczni placówki przy wsparciu wychowawców. Były kolędy, dzielenie się opłatkiem, piękna choinka oraz wiele uśmiechów i mnóstwo radości…

Dom Dziecka „Przy Lesie” mieści się w Gdańsku Świbnie. Ma 10 podopiecznych: troje dziewcząt i czterech chłopców w wieku 15-18 lat oraz trzech chłopców w wieku 7-11 lat.

Wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy wzięli udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy!

Z Domem "Przy Lesie" strażnicy współpracują od lat: - Wigilia w Domu „Przy Lesie” - Strażnik pomoże także w ogrodzie - Prezenty od strażników - Dobra robota! - Aktywni po godzinach - Nieśmy pomoc! Mamy to we krwi!