Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uzbrojeni na przystanku

Uzbrojeni na przystankuDuże zaniepokojenie wzbudzili dwaj uzbrojeni mężczyźni w wojskowych strojach, którzy pojawili się w niedzielny poranek 19 kwietnia na przystanku autobusowym obok dworca PKP we Wrzeszczu. Zdarzenie utrwaliły kamery miejskiego monitoringu.

Zaalarmowana została policja. Młodych mężczyzn wylegitymowano. Jak się okazało, posiadane przez nich przedmioty to ASG (Air Soft Gun), czyli replika broni palnej, na posiadanie której nie trzeba mieć pozwolenia.

Cenimy ludzi z pasjami, popieramy aktywne spędzanie wolnego czasu, jednak w związku z tym zdarzeniem apelujemy: aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, zbędnego angażowania policji oraz narażania przechodniów na stres - zdecydowanie odradzamy paradowanie w miejscach publicznych z przedmiotami, które przywołują jednoznaczne skojarzenia z bronią. Schowane w pokrowcu z pewnością nie będą budziły kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie muszą przecież wiedzieć jakiego sprzętu używa się w ramach ćwiczeń rekreacyjno-sportowych oraz treningów grup paramilitarnych…

[video youtube="eN8pNIdNXvY"]