Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uwaga na ten znak!

Autor: Wojciech Siółkowski
Liczne zgłoszenia od mieszkańców i reakcja straży miejskiej: cztery dni wzmożonych kontroli. Działania będą prowadzone we Wrzeszczu Górnym. Funkcjonariusze liczą, że dzięki akcji liczba wykroczeń popełnianych przez kierowców znacząco spadnie.

Problem dotyczy drogi prowadzącej do budynków przy ul. Róży Ostrowskiej 4 oraz Leśny Stok 4 we Wrzeszczu Górnym. Przy wjeździe stoi tam znak B-1 (zakaz ruchu) z tabliczką „Nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów LWSM Wrzeszcz oraz służb komunalnych”. Niestety, wielu kierowców zakaz ignoruje i korzysta z drogi bezprawnie.

Skala zjawiska sprawiła, że mieszkańcy stracili cierpliwość i powiedzieli: „Dość!”. Poprosili straż miejską, by zdyscyplinowała tych, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wzmożone działania mundurowych z Referatu III we wskazanym miejscu będą prowadzone od 11 do 14 lutego (poniedziałek-czwartek). Kierowcy, którzy nie zastosują się do obowiązującego tam oznakowania, muszą się liczyć z konsekwencjami. Za niezastosowanie się do znaku B-1 grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.