Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uwaga na ten znak!

Autor: Wojciech Siółkowski
Liczne zgłoszenia od mieszkańców i reakcja straży miejskiej: cztery dni wzmożonych kontroli. Działania będą prowadzone we Wrzeszczu Górnym. Funkcjonariusze liczą, że dzięki akcji liczba wykroczeń popełnianych przez kierowców znacząco spadnie.
znak drogowy Zakaz Ruchu z tabliczką nie dotyczy mieszkańców LWSM Wrzeszcz oraz służb komunalnych znak Droga Wewnętrzna bloki mieszkaniowe

Problem dotyczy drogi prowadzącej do budynków przy ul. Róży Ostrowskiej 4 oraz Leśny Stok 4 we Wrzeszczu Górnym. Przy wjeździe stoi tam znak B-1 (zakaz ruchu) z tabliczką „Nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów LWSM Wrzeszcz oraz służb komunalnych”. Niestety, wielu kierowców zakaz ignoruje i korzysta z drogi bezprawnie.

Skala zjawiska sprawiła, że mieszkańcy stracili cierpliwość i powiedzieli: „Dość!”. Poprosili straż miejską, by zdyscyplinowała tych, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wzmożone działania mundurowych z Referatu III we wskazanym miejscu będą prowadzone od 11 do 14 lutego (poniedziałek-czwartek). Kierowcy, którzy nie zastosują się do obowiązującego tam oznakowania, muszą się liczyć z konsekwencjami. Za niezastosowanie się do znaku B-1 grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.