Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uwaga, kierowcy! Remont ulicy Sobieskiego

Uwaga, kierowcy! Remont ulicy SobieskiegoObjazdy, nowe oznakowanie i zakazy parkowania. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Sobieskiego. Kierowcy muszą zachować w tym rejonie szczególną ostrożność! Tam, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, już od rana można spotkać nasz drogowy patrol. Mundurowi służą radą i pomocą każdemu, kto tego potrzebuje. Informacyjna akcja strażników potrwa do piątku.

Funkcjonariusze muszą między innymi zadbać o to, by zaparkowane auta nie blokowały przejazdu autobusom, które kursują teraz ulicą Smoluchowskiego. Na jej odcinku od ul. Jarowej do ul. Cygańska Górka stanęły znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się) wraz z tabliczkami T-24 (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Apelujemy zatem o bezwzględne respektowanie nowego oznakowania! Strażnicy starają się informować i ostrzegać kierowców, by nie zostawiali pojazdów w miejscach objętych zakazami. Jeśli mimo to ktoś zaparkuje auto wbrew przepisom i uniemożliwi autobusowi przejazd, nie będzie wyjścia – mundurowi będą musieli zlecić usunięcie samochodu. A to niestety dużo kosztuje…

Odholowanie auta osobowego na parking administracyjny w Gdańsku to wydatek 519 złotych (wraz z pierwszą dobą postoju). Każda kolejna doba kosztuje 39 złotych. Kierowca usuniętego pojazdu musi też liczyć się z mandatem (w przypadku zlekceważenia zakazu zatrzymywania się: 100 złotych i 1 punkt karny).

Przebudowa ulicy Sobieskiego ma potrwać do połowy sierpnia. Wprowadzone dziś zmiany będą obowiązywać przez trzy tygodnie. Potem organizacja ruchu znów się zmieni.

[gallery link="file" columns="1" ids="14440"]

Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Zieleni

Więcej informacji o karach za niewłaściwe parkowanie znajdziesz tutaj…