Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uszkodzone gałęzie, pod nimi chodnik

Uszkodzone gałęzie, a pod nimi chodnikGruby konar, który odłamał się z drzewa zagrażał bezpieczeństwu pieszych. Zaniepokojeni tym faktem mieszkańcy zaalarmowali strażników miejskich. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren i wezwali na miejsce ekipę, która sprawnie uporała się z problemem.

Sobota, 19 sierpnia. Funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego patrolowali na skuterach tereny w centrum Gdańska. Około godziny 14:35 zostali poinformowani o niebezpieczeństwie, jakie miało zagrażać przechodniom. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce przy ulicy Krosienka.

Tam zobaczyli gruby konar, który odłamał się od starej lipy i jedną stroną opierał się o barierkę przy kanale Raduni, a drugą o mniejsze, wyraźnie już nadwerężone gałęzie. Nieco silniejszy wiatr mógł zrzucić go wprost na chodnik. Okoliczni mieszkańcy byli tym bardzo zaniepokojeni.

Uszkodzone gałęzie, a pod nimi chodnikJak się okazało, także ze stojących obok drzew zwisały uszkodzone gałęzie, które ze względów bezpieczeństwa powinny być jak najszybciej usunięte. Dlatego też strażnicy zabezpieczyli teren i nie pozwolili nikomu tamtędy przechodzić. Potem powiadomili Stanowisko Kierowania, że konieczna jest interwencja pracowników firmy, która zajmuje się pielęgnacją i wycinką drzew w mieście. Kilkanaście minut później ekipa fachowców była już gotowa do działania.

Gdy trwało usuwanie wiatrołomów, funkcjonariusze wciąż zabezpieczali teren. Potem taśmą ostrzegawczą oznakowali stertę suchych gałęzi. O tym, że trzeba ją jak najszybciej uprzątnąć poinformowany został zarządca terenu.