Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uroczyste obrady w Dworze Artusa

Autor: Robert Kacprzak
W czwartkowe popołudnie, 2 czerwca gdańscy rajcy zebrali się w Wielkiej Hali. Specjalna sesja była okazją do wręczenia Medali św. Wojciecha i Medali Księcia Mściwoja II. Uczestniczyli w niej także strażnicy miejscy.
SMG_sesja_rady_miasta_dwor_artusa_s01_1600x900.JPG

Nadzwyczajną LI sesję w Dworze Artusa rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Rady Miasta Gdańska przez poczet sztandarowy kompanii honorowej gdańskiej straży miejskiej oraz tradycyjny wystrzał z feluki. Gdańscy rajscy zebrali się w Wielkiej Hali, aby uhonorować medalami sześć osób i jedną organizację. Tegoroczni laureaci Medali św. Wojciecha to: prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, Magdalena Renk-Grabowska oraz Stowarzyszenie Arbuz. Natomiast Medale Księcia Mściwoja II otrzymali: dr Anna Strzałkowska, Andrzej Szydłowski, prof. Janusz Czerwiński oraz inż. arch. Aleksander Ślusarz.

Siedem najwyższych odznaczeń od Miasta. Zobacz, kto otrzymał medale - relacja na gdansk.pl

SMG_sesja_rady_miasta_dwor_artusa_s02_1600x900.JPG

Medale Św. Wojciecha oraz Medale Księcia Mściwoja II to najwyższe odznaczenia od Miasta. Rada Miasta Gdańska ustanowiła je w 1996 roku. Przyznawane są osobom i instytucjom za wybitne zasługi na rzecz Gdańska i za działania, które przyczyniły się do rozsławienia miasta w kraju i na świecie.