Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Upadek na środku jezdni

Młody mężczyzna przechodził przez ulicę i nagle stracił przytomność. Przyczyną był atak epilepsji. Strażnicy zajęli się poszkodowanym, udzielili mu pomocy i zadbali o jego bezpieczeństwo.
ulica Nowe Ogrody karetki pogotowia strażnik ratownicy medyczni przejścia dla pieszych poszkodowany biurowiec drzewa samochody bloki mieszkalne

Piątek, 16 listopada. Był kwadrans przed godziną 10.00. Funkcjonariusze z Referatu V patrolowali ulicę Pohulanka. W pewnym momencie zauważyli, że na skrzyżowaniu z ulicą Nowe Ogrody, na przejściu dla pieszych leży mężczyzna. Mundurowi natychmiast udali się w jego kierunku.

Od obecnego na miejscu ojca mężczyzny dowiedzieliśmy się, że jego syn ma atak epilepsji. Przystąpiliśmy do udzielania niezbędnej pomocy. Głowę i kręgosłup chorego zabezpieczyliśmy przed urazami – mówi starszy specjalista Marcin Ławniczak.

Z uwagi na duży ruch samochodów jeden z funkcjonariuszy zabezpieczył pas jezdni, na którym leżał poszkodowany. Do strażników dołączył w pewnym momencie przejeżdżający obok zespół ratowników medycznych. Chory mężczyzna trafił do szpitala.