Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ulica Przełom pod wodą

Ulica Przełom pod wodąKłopotliwa ulica Przełom w Górkach Zachodnich. Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że po każdym większym deszczu nie mogą dotrzeć do swoich posesji. Ulica znika bowiem pod wodą. Interwencję w tej sprawie zapowiedział Dyżurny Inżynier Miasta.

W niedzielę 26 lipca wczesnym popołudniem strażnicy z Referatu VI zostali poproszeni przez Stanowisko Kierowania Prewencją o sprawdzenie czy ulica Przełom w Górkach Zachodnich z powodu zalania jest nieprzejezdna. Patrol pojechał na miejsce i potwierdził, że faktycznie tak jest.

Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami. Dowiedzieli się, że problem wciąż się powtarza. Po remoncie nabrzeża Wisły oraz części nawierzchni ulicy Przełom, na innym jej odcinku pozostało zagłębienie bez odpływu. Po każdym intensywnym deszczu zbiera się tam woda. Ogromna kałuża ma miejscami nawet pół metra głębokości. Nie da się przez nią ani przejść, ani przejechać. Mieszkańcy podkreślają, że to jedyna droga, którą mogą dostać się do swoich domów. Posesje położone są na cyplu, otoczonym wodami Martwej i Śmiałej Wisły.

Swoje ustalenia wraz z dokumentacją fotograficzną strażnicy przekazali Dyżurnemu Inżynierowi Miasta. Uzyskali informację, że podjęte zostaną czynności w tym zakresie, a mieszkańcy ulicy Przełom mogą liczyć na pomoc.